بهترین متد تدریس دانش آموزان در کلاس سوم دبستان

آموزش دروس سوم ابتدایی به همراه نمونه سوالات

جمعه ۰۲ مهر ۰۰

بهترین متد تدریس دانش آموزان در کلاس سوم دبستان

بهترین متد آموزش دانش آموزان در کلاس سوم دبستان
آموزش دوران ابتدایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. دانش‌آموزان ابتدایی باید از همان ابتدای تحصیل با یک پایه قوی وارد مراحل بعدی آموزش شوند. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان کمی با شرایط و محیط آموزشی آشنا شدند و دردسرهایی مانند درس نخواندن در آن‌ها کمتر شده است. اما باز هم مشکلاتی برای آموزش دانش‌آموزان در کلاس سوم دبستان وجود دارد.

یکی از مشکلاتی که والدین و معلمان با آن مواجه هستند سنتی بودن روش آموزشی است. دانش‌آموزان دیگر علاقه‌ای به درس خواندن با روش‌های سنتی ندارند و به دنبال روش‌های جدید هستند. بنابراین آموزش با روش‌های سنتی دیگر جایی در میان کودکان دوره ابتدایی ندارد. اما چگونه می‌توان با بهترین روش‌‌ها دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان را آموزش داد؟ تیم محتوای اجی مجی در این مطلب بهترین روش‌ها را به والدین عزیز معرفی می‌کند تا با استفاده از آن‌ها دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی بیشتر به درس خواندن علاقمند شوند.

کلاس سوم دبستان
علاقه کودکان را برای آموزش بهتر پیدا کنید

دانش‌آموزان سوم ابتدایی مشکلات کمتری نسبت به دو پایه اول و دوم دبستان دارند. این دانش‌آموزان با محیط مدرسه و آموزش آشنا شدند. بسیاری از آن‌ها با علاقه مسائل و مباحث را یاد می‌گیرند و برخی از آن‌ها هنوز رابطه خوبی با درس خواندن ندارند. بنابراین والدین برای آموزش دانش‌آموزان در پایه سوم دبستان باید دست به کار شوند.

اولین نکته‌‌ای که باید به آن توجه کافی داشته باشید پیدا کردن علاقه کودکان است. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان در سنی قرار دارند که به بازی‌ها یا کتاب‌های خاصی علاقه دارند. والدین باید علائق کودکان خود را پیدا کنند و با توجه به آن‌ها از روش‌های آموزشی استفاده کنند.

به عنوان مثال اگر فرزند شما علاقه دارد نقاشی کند شما باید برای او آموزش‌های نقاشی تهیه کنید. این موضوع موجب می‌شود کودکان شروع به یادگیری کنند. شروع به یادگیری در کودکان با سنین کم موجب می‌شود که آن‌ها برای یادگیری آماده شوند. اگر کودکان شما در کلاس سوم دبستان هنوز علاقه‌ای به یادگیری و درس خواندن ندارند از این روش موثر می‌توانید استفاده کنید.
بازی، حرف اول را در آموزش کلاس سوم دبستان می‌زند

والدین عزیز یکی از نکاتی که به هیچ عنوان نباید آن را فراموش کنید آموزش کودکان با بازی است. کودک شما در بهترین دوران زندگی خود قرار دارد. بنابراین آن‌ها را مجبور نکنید صبح تا شب تنها درس بخوانند و مطالب آموزشی یاد بگیرند. زمان مشخصی را تعیین کنید تا آن‌ها بازی کنند و سرگرم شوند. کودکانی که در تمامی اوقات مشغول درس خواندن هستند بعد از یک زمان خاص دیگر علاقه‌ای به درس خواندن نشان نمی‌دهند. بنابراین برای آموزش دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان سعی کنید با آن‌ها بازی کنید و زمان‌هایی را برای سرگرمی آن‌ها اختصاص دهید.
چگونه می توان ضریب هوشی کودکان را افزایش داد؟

به نظر شما ضریب هوشی کودکان اکتسابی است یا ذاتی؟ پاسخ‌های زیادی برای این سوال وجود دارد. بسیاری از متخصصان ضریب هوشی را اکتسابی می‌دانند. اما متخصصان دیگری نیز معتقدند که ضریب هوشی را می‌توان با راه‌های بسیار آسان در کودکی افزایش داد. اجی مجی در این مطلب به شما راه‌هایی را معرفی می‌کند تا با استفاده از آن ضریب هوشی فرزندان خود را افزایش دهید.
مطالعه مطلب
برای آموزش دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان از روش‌های جدید استفاده کنید

نسل جدید دیگر از روش‌های سنتی و قدیمی برای آموزش استفاده نمی‌کند. در واقع می‌توان گفت نسل جدید هیچ علاقه‌ای به روش‌های سنتی ندارد. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان از نسلی هستند که با لپ تاپ و موبایل سرگرم می‌شوند و با آن‌ها بازی می‌کنند. بنابراین روش‌های قدیمی برای این دانش‌آموزان اثر بخش نیست. خب والدین چه کاری باید انجام دهند؟

والدین می‌توانند از روش‌های جدید آموزشی استفاده کنند. یکی از بهترین روش‌های آموزشی جدید که والدین می‌توانند برای آموزش کودکان در دوران ابتدایی از آن استفاده کنند، اجی مجی است. اجی مجی یک موسسه آموزشی است که برای هر پایه ابتدایی پکیج‌های آموزشی منحصربه‌فرد تولید کرده است. اما اجی مجی چیست و والدین چرا باید از اجی مجی استفاده کنند؟ با ماه همراه باشید تا با آموزش دبستان اجی مجی بیشتر آشنا شوید.
درس‌های کلاس سوم دبستان

دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان در مقایسه با دو پایه قبلی اول و دوم دبستان، درس‌های زیادی یاد گرفته‌اند و در پایه سوم دبستان موضوعات مختلف و بیشتری را آموزش می‌بینند. دانش‌آموزان برای اینکه نمرات خوبی در این پایه کسب کنند باید به صورت روزانه، مرور و تمرین داشته باشند. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان درس‌های زیر را باید در پایه سوم مطالعه کنند:

  •     علوم سوم دبستان
  •     فارسی سوم دبستان
  •     مطالعات اجتماعی سوم دبستان
  •     هدیه‌های آسمان سوم دبستان
  •     دست ورزی سوم ابتدایی اجی مجی
  •     ریاضی سوم دبستان اجی مجی
تمامی دروس کلاس سوم دبستان در اجی مجی با روش‌های آموزشی جدید ارائه شده است و دانش‌آموزان می‌توانند تمامی دروس را همراه با بازی و سرگرمی یاد بگیرند.

رابطه تغذیه بر سلامت شناختی و روانی دانش آموزان

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: كودكان بايد هر 4 تا 6 ساعت برای نگهداشتن غلظت قند خون در حد طبيعی، غذا میل کنند تا فعاليت سيستم عصبی و عملكرد مغز در حد مطلوب باقی بماند.

دکتر زهرا عبداللهی، در گفت و گو با وبدا، به مناسبت بازگشایی مدارس، درخصوص توصیه های تغذیه ای دانش آموزان در مدارس، با تاکید بر اهمیت صرف صبحانه، اظهار کرد: مطالعات اخير نشان داده كه تغذيه صحيح بر قدرت يادگيری كودكان موثر است و عدم صرف صبحانه مي تواند اثرات منفی بر يادگيری آنها داشته باشد. در شرايط ناشتايی كوتاه مدت، مكانيسم هموستاتيك، گلوكز خون را در سطح ثابت نگه مي دارد كه بر عملكرد طبيعی مغز لطمه ای وارد نشود. اگر مدت زمان ناشتايي طولاني تر باشد، نگهداری قند خون در سطحی كــه مغز قادر به فعاليت طبيعي خود باشد، مختل شده و يادگيري و تمركز حواس كمتر مي شود. مطالعات مختلف نشان مي دهد که افزايش نسبی قند خون موجب بهبود عملكرد مغز و يادگيری كودكان سنين مدرسه می شود.

منبع

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.